STRONA GŁÓWNA O RATUSZU WYDARZENIA REPERTUAR ZAKUP BILETÓW

FILMY ZAPOWIEDZI DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY DLA GRUP CENNIK KONTAKT


Wydarzenia archiwalne
























































































































































































































































































































































































Warning: include(wydarzenia_2016-02-20.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/platne/serwer129008/public_html/kinoratusz.com/wydarzenia.php on line 447

Warning: include(): Failed opening 'wydarzenia_2016-02-20.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php74-fpm/lib/php') in /home/platne/serwer129008/public_html/kinoratusz.com/wydarzenia.php on line 447
























POKAZ PROGRAMU NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ DLA NAUCZYCIELI:
NIERACJONALNY MĘŻCZYZNA

17 września, godz. 17:00
Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona).

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem Filmoteki Szkolnej. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na rok szkolny 2015/16. Zapisy do programu przyjmujemy do 30 września 2015 r. przez stronę www.nhef.pl lub u koordynatora (Emilia Gorąca, tel. 661 731 732). Liczba uczestników jest ograniczona.

Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to comiesięczne projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Program realizowany jest w czterdziestu miastach w Polsce od ponad dziesięciu lat. Nasza edukacja filmowa jest powiązana z podstawą programową oraz rekomendowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Kuratoria Oświaty.

Jak pracujemy z filmami, które wybieramy do naszego programu? Przy każdym tytule wskazujemy związki z podstawą programową, przygotowujemy prezentację multimedialną oraz prelekcję. W zależności od wieku naszych widzów proponujemy również warsztaty plastyczne, dyskusje, obszerne materiały dydaktyczne do wykorzystania podczas zajęć szkolnych. Przykładowe materiały znajdą Państwo w katalogu NHEF, który otrzymają Państwo podczas darmowej projekcji.

W ramach filmowej inauguracji nowego roku szkolnego zapraszamy wszystkich nauczycieli zainteresowanych programem Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2015/2016 na spotkanie filmowe w naszym kinie. Specjalnie dla Państwa wyświetlimy:

NAJNOWSZY FILM WODDY'EGO ALLENA NIERACJONALNY MĘŻCZYZNA



Nieracjonalny mężczyzna" Woody'ego Allena to słodko-gorzka komedia, której głównym bohaterem jest rozczarowany życiem profesor filozofii. Abe Lucas (Joaquin Phoenix) jest rozbity emocjonalnie i nie potrafi znaleźć sensu ani radości w swoim życiu. Czuje, że wszystko w co do tej pory się angażował - od polityki po nauczanie - jest całkowicie pozbawione znaczenia. Abe podejmuje pracę w college'u w niewielkim mieście i w niedługim czasie po przyjeździe angażuje się w romans z dwiema kobietami: Ritą Richards (Parker Posey), profesorką, która szuka ucieczki od nieszczęśliwego małżeństwa oraz z Jill Pollard (Emma Stone), najlepszą studentką i przyjaciółką. Jill kocha swojego chłopaka Roya (Jamie Blackley), ale nie jest w stanie oprzeć się posępnej, artystycznej osobowości Abe'a i urokowi jego egzotycznej przeszłości. Nawet, gdy Abe zaczyna zdradzać oznaki niezrównoważenia psychicznego, fascynacja Jill nie ustaje, a nawet się zwiększa...

Udział w pokazie jest bezpłatny, jednak z powodu ograniczonej ilości miejsc prosimy o przesłanie informacji o swojej obecności (imię, nazwisko oraz nazwa szkoły) drogą mailową na adres: kinoratusz14@gmail.com Można także zgłaszać się, dzwoniąc pod numer 661 731 732


Życzymy Państwu udanego roku szkolnego, inspirujących spotkań z uczniami i wielu filmowych odkryć - mamy nadzieję, że wspólnie z nami.

Zespół Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej

Więcej informacji: http://www.nhef.pl/edukacja/aktualnosci.do?id=4167



lub u koordynatora NHEF w naszym kinie:

Emilia Gorąca
661 731 732
kinoratusz14@gmail.com



















Gaetano Donizetti
Łucja z Lammermooru

Opera seria (poważna) w trzech aktach
Libretto: Salvatore Cammarano na podstawie powieści historycznej
Sir Waltera Scotta "Narzeczona z Lammermooru"

Premiera niniejszej inscenizacji The Metropolitan Opera: 24 września 2007 roku

Retransmisja przedstawienia zarejestrowanego:
7 lutego 2009 roku

Obsada:
Anna Netrebko jako Łucja Ashton
Piotr Beczała jako Edgar Ravenswood
Mariusz Kwiecień jako Lord Henryk (Enirico) Ashton
Ildar Abdrazakov jako Rajmund, opiekun Łucji
Michaela Martens jako Alicja
Colin Lee jako Artur Bucklaw
Michael Myers jako Norman
Chór i orkiestra The Metropolitan Opera

Realizatorzy:
Marco Armiliato dyrygent
Mary Zimmerman reżyseria
Daniel Ostling scenografia
Mara Blumenfeld kostiumy
T. J. Gerckens światła
Daniel Pelzig choreografia










"Gabriel" (90 minut)

POKAZ BEZPŁATNY
1 CZERWCA, GODZ. 16:00

Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki na film dla dziecka i rodzica jest dostarczenie do Kina Ratusz (plac Wolności 26, 98-220 Zduńska Wola) rysunku zatytułowanego „Mój przyjaciel”. Wybrane prace zostaną dodatkowo nagrodzone. Upominki dla zwycięzców wręczymy przed seansem.

Głównym bohaterem filmu "Gabriel" jest dwunastoletni Tomek, który mieszka z dziadkami. Jego pasją są wyścigi gokartowe, a jedynym przyjacielem mechanik samochodowy. Wciąż doskwiera mu brak ojca, którego nie widział od lat. Pewnego dnia postanawia opuścić dom i wyruszyć w podróż, by go odnaleźć. Już na samym początku wpada w tarapaty. Pomaga mu tajemniczy przyjaciel, Gabriel, który mimo nieufności Tomka, cały czas nad nim czuwa. Tomek jest coraz bliżej poznania ojca, a także odkrycia tajemnicy Gabriela.

Reżyseria: Mikołaj Haremski
Scenariusz: Radosław Hendel, Piotr Chrzan
Gatunek: Przygodowy Produkcja: Polska







9-10 maja 2015
WSTĘP 10 zł

W kwietniu w kinach Apolonia i Praha w Warszawie odbyła się 21. edycja Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów. Warszawska publiczność miała możliwość zobaczenia najlepszych filmów z festiwali w Cannes, Wenecji czy Berlina.

Od maja festiwal Wiosna Filmów rusza w podróż po Polsce i najlepsze filmy festiwalu będzie można zobaczyć również w Zduńskiej Woli!

W programie repliki festiwalu znajdą się filmy, które przez ostatnie dni były najchętniej wybierane przez warszawską publiczność. W repertuarze pojawią się tylko te produkcje, które nie miały jeszcze ogólnopolskiej premiery. Będzie można zobaczyć m.in. film otwarcia festiwalu, nagrodzony Złotym Lwem na weneckim festiwalu filmowym Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu, nominowany do Oscara mauretański Timbuktu, rumuński Aferim!, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem za reżyserię (ex aequo z obrazem Małgorzaty Szumowskiej Body/Ciało) oraz odkrycie dyrektora festiwalu Wiosna Filmów, Michała Myślińskiego, libański obraz Anioł.


PROGRAM FESTIWALU:

9 maja (sobota)

16:00 Timbuktu (100') - Francja, Mauretania, 2014
18:00 Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu (101') -Szwecja, Norwegia, Niemcy, Francja
20:00 Fenix (98') - Niemcy

10 maja (niedziela)

16:00 Aferim! (108') - Bułgaria, Czechy, Francja
18:00 Prawie jak matka(114') - Brazylia
20:00 Anioł (100') - Liban


OPISY FILMÓW:

Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu
reż. Roy Andersson
Szwecja, Norwegia, Niemcy, Francja 2014 / 101`

Laureat Złotego Lwa na ubiegłorocznym MFF w Wenecji.

Dwaj domokrążni sprzedawcy, Sam i Jonathan, jak współcześni Don Kichot i Sancho Pansa zabierają widza na wędrówkę przez kalejdoskop ludzkich losów. Podróż ta pokazuje piękno jednych chwil, błahość innych, humor i tragedię, które tkwią w ludziach, wielkość człowieczeństwa i jego kruchość. Tytuł nawiązuje do ptaków z obrazu Breugla "Myśliwi na śniegu", które z wysoka obserwują świat i wydają się myśleć: Kim są ludzie? Za czym tak gonią? Podobnie jak inne obrazy tego reżysera, film stanowi łańcuch epizodów, mających kulminacje w absurdalnych wizjach, pełnych zarazem czarnego humoru, jak i tragizmu.


Fenix
reż. Christian Petzold
Niemcy 2014 / 98 min.

W ubiegłym roku na festiwalu w San Sebastian obraz zdobył Nagrodę FIPRESCI.

Nelly Lenz, żydowska śpiewaczka, wychodzi cało z obozu koncentracyjnego w Auschwitz, ale jest oszpecona i poważnie ranna. Wraz z wierną przyjaciółką, Lene, wraca do tego, co pozostało z Berlina. Ma tylko jeden cel: odnaleźć w ruinach miastach swego męża, muzyka. Chce się dowiedzieć czy nadal ją kocha i czy to on wydał ją nazistom, jak twierdzi Lene. Gdy jednak go odnajduje, mąż jej nie rozpoznaje. A co gorsza, prosi ją aby udawała… Nelly. Wszystko po to, żeby mógł objąć jej spadek.


Aferim!
reż. Radu Jude
Rumunia, Bułgaria, Czechy, Francja 2015 / 108`

Radu Jude zdobył Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera (ex aequo z Małgorzatą Szumowską) na tegorocznym festiwalu w Berlinie.

Wołoszczyzna, 1835 rok. Dwóch jeźdźców przemierza jałowy krajobraz. To lokalny policjant Constandin i jego syn. Jeden ma na wszystko gotowy aforyzm, drugi prezentuje bardziej kontemplacyjny stosunek do świata. Szukają zbiegłego "cygańskiego niewolnika", który uciekł pewnemu szlachcicowi i podejrzany jest o kradzież. W podróży spotykają ludzi różnych narodowości i przekonań: Turków i Rosjan, Rumunów i Węgrów, chrześcijan i żydów. Wszyscy pielęgnują uprzedzenia i przesądy przekazywane z pokolenia na pokolenia. I nawet, gdy ów zbieg zostaje odnaleziony, przygoda wcale się nie kończy…


Prawie jak matka
reż. Anna Muylaert
Brazylia 2015 / 114`

Nagroda Publiczności w sekcji Panorama na tegorocznym festiwalu w Berlinie oraz Specjalna Nagroda Jury na festiwalu Sundance 2015.

Val pracuje jako gosposia bogatej rodziny w Sao Paulo. Pierze, gotuje, sprząta i jest powiernicą 17-letniego Fabinho, którego matka nigdy nie ma dla niego czasu. Val sama ma córkę, ale nie widziała jej od lat. Zostawiła ją w rodzinnym mieście pod opieką krewnych. Niespodziewanie dziewczyna zapowiada swój przyjazd. Jessica jest teraz młodą, pewną siebie kobietą, ma zamiar studiować architekturę w Sao Paulo i nie przyjmuje do wiadomości relacji państwo-służba. Zamiast zamieszkać w pokoiku matki, zajmuje pokój gościnny, bierze co chce z lodówki, a nawet bawi się w basenie z Fabinho i jego przyjaciółmi. Krok po kroku, niegdyś nienaruszalne reguły domowe zaczynają się rozpadać, wbrew woli Val. I w końcu, w środku awantury między matką a córką, wychodzi na jaw tajemnica Jessiki…


Timbuktu
reż. Abderrahmane Sissako
Francja, Mauretania 2014 / 100`

Nagroda za reżyserię na festiwalu w Chicago w 2014 r. Reżyser zdobył w tym roku Cezara - jedną z siedmiu statuetek dla produkcji. Obraz konkurował z "Idą" o Oscara w kategorii "Najlepszy Film Nieanglojęzyczny".

Akcja "Timbuktu" dzieje się w tytułowym mieście w Mali, nad rzeką Niger, w którym władze przejęli dżihadyści inarzucają mieszkańcom islamistyczny reżim. Nie wolno palić papierosów, tańczyć, śpiewać, ani słuchać muzyki. Zakazana jest nawet piłka nożna. Najbardziej poszkodowane są jednak kobiety, które zostają niemal całkowicie wyłączone z życia społecznego i narzuca się im przestrzeganie absurdalnych nakazów. Kisane i jego rodzina jako nieliczni zostali oszczędzeni z chaosu zaprowadzonego przez nową władzę. Sytuacja zmienia się jednak drastycznie, kiedy mężczyzna nieumyślnie zabija sąsiada. Teraz musi stawić czoła konsekwencjom, które wyciągną od niego przedstawiciele nowego reżimu.


Anioł
reż. Amin Dora
Liban 2013 / 100`

Laureat Nagrody Publiczności na ubiegłorocznym MFF Mannheim-Heidelberg oraz na festiwalu w południowokoreańskim Pusan.

Małe, libańskie miasteczko, w którym dom stoi obok domu i wszyscy się dobrze znają. Mieszkańcy mają swoje problemy, dziwactwa i grzeszki, ale są niezwykle religijni. Bo święty patron miasteczka bierze czynny udział w dyscyplinowaniu wiernych, wymierzając grzesznikom siarczyste policzki. Leba, nauczyciel muzyki, żeni się z sympatią z dzieciństwa, Larą. Sąsiedzi bardzo żywo interesują się ich małżeństwem i serdecznie współczują, gdy na świat po kolei przychodzą dwie córki. Wreszcie za trzecim razem rodzi się chłopiec. Ale Ghadi jest niepełnosprawny i zakłóca spokój okolicy swoimi krzykami. Sąsiedzi postanawiają zmusić rodziców do oddania go do zakładu opiekuńczego. Ale Leba i Lara nie zamierzają się poddać. I wkrótce w miasteczku pojawia się Anioł, który zmieni życie wszystkich, którzy w niego uwierzą.




POKAZ PROGRAMU NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ DLA NAUCZYCIELI:
BODY/CIAŁO

16 kwietnia, godz. 17:00
Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona).

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej rozkwitają na wiosnę! Zapraszamy wszystkich nauczycieli zainteresowanych edukacją filmową na specjalne pokazy, podczas których będzie można obejrzeć najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej Body/Ciało i zapoznać się ze szczegółami nowego programu Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na rok szkolny 2015/2016.
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt, który realizujemy już ponad 10 lat. Zaczynaliśmy od spotkań w warszawskim kinie Muranów. Z czasem nasze comiesięczne spotkania dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zawitały w ponad czterdziestu miastach. Cały czas jednak zmieniamy się dla Państwa, tak aby program edukacji filmowej był pasjonujący, ciekawy i aktualny, a co najważniejsze zgodny z podstawą programową. W cyklach filmowych NHEF na rok szkolny 2015/2016 będzie można zobaczyć wiele nowych filmów, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, jak i tytuły, które sprowadzamy do Polski specjalnie do naszego programu.
Pozostając z Państwem w ciągłym dialogu usprawniamy także stronę internetową i formularze zapisów tak, aby wszystko było proste, czytelne i nie zajmowało wiele tak cennego dla nauczyciela czasu.  W planowaniu roku szkolnego pomóc ma także nasze nowe wydawnictwo - kalendarz nauczyciela NHEF, w którym zaznaczyliśmy najważniejsze daty, pomocne materiały do wyboru cykli filmowych dla Państwa klasy, opisy innych naszych projektów oraz wszystkie niezbędne informacje do zaplanowania roku szkolnego pod znakiem dobrego kina.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli zainteresowanych programem Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2015/2016 na spotkanie filmowe w naszym kinie. Specjalnie dla Państwa wyświetlimy:
NAJNOWSZY FILM MAŁGORZATY SZUMOWSKIEJ BODY/CIAŁO



Cyniczny prokurator i jego cierpiąca na anoreksję córka próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.
W obsadzie, jak zawsze u Szumowskiej, znakomite nazwiska - Janusz Gajos, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Ewa Dałkowska, Władysław Kowalski. W roli filmowej córki Janusza Gajosa brawurowo debiutuje Justyna Suwała. Autorem zdjęć jest natomiast Michał Englert.

Udział w pokazie jest bezpłatny, jednak z powodu ograniczonej ilości miejsc prosimy o przesłanie informacji o swojej obecności (imię, nazwisko oraz nazwa szkoły) drogą mailową na adres: kinoratusz14@gmail.com


lub u koordynatora NHEF w naszym kinie:

Emilia Gorąca
661 731 732
kinoratusz14@gmail.com























PARTNERZY     





KINO RATUSZ
©2021 Miejski Dom Kultury w Zdunskiej Woli