STRONA GŁÓWNA O RATUSZU WYDARZENIA REPERTUAR ZAKUP BILETÓW

FILMY ZAPOWIEDZI DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY DLA GRUP CENNIK KONTAKT


Titanic: 25. rocznica /3D NAPISY/
dramat, 194', USA, 2023

10 lutego 19:15
11 lutego 20:30
12 lutego 20:00
13 lutego 17:45
14 lutego 20:30
15 lutego 20:45
16 lutego 19:15


"Titanic" Jamesa Camerona wszedł na ekrany kin w 1997 roku. W lutym 2023 roku, 25 lat po premierze, do kin wejdzie trójwymiarowa wersja wielkiego hitu. Film przenosi nas w czasie. Znajdujemy się na pokładzie słynnego Titanica i jesteśmy świadkami pięknej, choć tragicznej, historii miłosnej. Dzisiejsza technologia 3D umożliwiła reżyserowi pokazanie swojego dzieła w jeszcze bardziej realistyczny sposób. Cameron osobiście czuwał nad konwersją filmu. Szczególny nacisk położono na sceny katastrofy i walki pasażerów o przeżycie, ale równie ważne było podkreślenie emocji targających bohaterami. Wątki poruszane w filmie są ponadczasowe. To historia o ludzkiej pysze, miłości i problemach, jakim czasem musi stawiać czoła - nietolerancji, uprzedzeniom. Twórcy są przekonani, że ci którzy znają film odkryją w nim coś nowego, a młodsze pokolenie zachwyci się produkcją, której nigdy nie widziało.


W słoneczny, kwietniowy dzień w 1912 roku, na angielskim wybrzeżu arystokratyczna rodzina wraz z 17-letnią Rose (Kate Winslet) wchodzi na pokład Titanica, udając się w podróż do Stanów Zjednoczonych.
Pół godziny później grający w pokera w tanim, portowym barze 23-letni Jack Dawson (Leonardo DiCaprio) wygrywa szczęśliwym trafem bilet III klasy na rejs Titanikiem. W ostatniej chwili przed wypłynięciem statku wbiega na jego pokład. Tak zaczyna się wielka historia miłosna, która ma odmienić życie pięknej, bogatej, lecz nieszczęśliwej Rose oraz biednego, nie mającego nic prócz talentu malarskiego, Jacka.


Reżyseria:James Cameron
Scenariusz:James Cameron
Obsada:Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane, Kathy Bates, Frances Fisher, Gloria Stuart, Bill Paxton, Bernard Hill, David WarnerPARTNERZY     

KINO RATUSZ
©2021 Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli